Míčkování a míčková facilitace

Míčkování a míčková facilitace je příjemná terapeutická technika, která zlepšuje svalové napětí, a tím podporuje správné držení těla, a zároveň prohlubuje správné dýchání. Tato metoda byla uznána jako zdravotní rehabilitační technika.

Autorkou metody je paní Zdeňka Jebavá. Metoda byla podrobena řadě lékařských výzkumů. Jejich výsledkem je, že míčkování vede ke zvýšení fyzické aktivity, snížení počtů záchvatů u pacientů s respiračními obtížemi a zlepšení spirometrie u poloviny pacientů.

Míčkování je vhodné nejen při onemocnění dýchacích cest, ale i pro pohybový aparát. Lze jej použít u dětí i dospělých.

Míčkování a jeho účinky

- uvolnění svalového napětí velmi šetrnou a bezbolestnou cestou

- podpora správného držení těla a správného dýchání

- psychické uvolnění

- příznivé účinky na akupunkturní dráhy a reflexní ovlivnění vnitřních orgánů

- posílení imunitního systému těla

- při rýmě a nachlazení

- chronické obtíže pohybového aparátu

Míčková facilitace prohlubuje a upravuje dýchání. Klienti, kteří ke mně chodí pravidelně, vědí, že při uvolňování bolavých a ztuhlých míst musejí zhluboka dýchat. Zatímco ruce a použitá masážní technika pracují s tělem zvenčí, dech ovlivňuje svalové napětí zevnitř. Přikládání molitanových míčků na tělo je perfektní cesta, jak bezbolestně ovlivnit dýchání v určité oblasti těla. Zní to neuvěřitelně, ale opravdu to funguje!

Míčkování lze provádět samostatně nebo jako součást masáže. Pro zvýšení účinku masáže je dobré udělat před masáží uvolnění svalů pomocí míčků (cca 20 minut záda a hrudník) a po masáži míčkovou facilitaci (cca 10 - 20 minut).

Vytvořte si webové stránky zdarma!